Agroturystyka Warmia i Mazury

Zapraszamy na Warmię i Mazury

Gospodarstwo Agroturystyczne

Orła Cień

Najdymowo 2
11-300 Biskupiec

Tel. 501 033 691

www.orlacien.pl
info@orlacien.pl

Atrakcje na miejscu:

Orła Cień

Sala bilardowa, boisko do piłki nożnej i siatkowej, stół do tenisa stołowego, staw rybny, mini plaża, plac zabaw i domek na drzewie dla dzieci, miesjce na grilla i ognisko, tereny spacerowe, wędzarnia i sad owocowy.

Atrakcje w pobliżu:

Jezioro Dadaj

Jezioro Dadaj o pow. 1051 ha, dług. 8,50 km, szer. 2,80 km, o największej głębokości 39,8 m. Leży ono na wysokości 122,9 m n.p.m. Urozmaicona linia brzegowa, zróżnicowana wysokość brzegów. Głównie wysokie i strome, otoczone pagórkami. W północnej części łagodnie schodzące do wody. Od zachodu zalesione. Zbiornik otaczają głównie nieużytki i lasy. Jeziora w gminie Biskupiec.

Biskupiec

Obszar gminy liczy 20039 hektarów; należy do dorzecza Pregoły. Największe jeziora to Dadaj - wywodzące swą nazwę od Pruskiego słowa dadan (mleko) inne to Pierwój i Tejstymy. Lasy obejmują 24,8% powierzchni gminy. Zabytki: Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela, Wieża ciśnień. Biskupiec w internecie.

Święta Lipka

To sławne sanktuarium maryjne już od średniowiecza przyciągające pielgrzymów nie tylko z Prus i Warmii, ale nawet z dalekich stron Polski. Święta Lipka - to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce.

Zamek w Reszlu

Zamek reszelski położony jest nad brzegiem rzeki Sejny, w południowo-wschodniej części miasta.

Powstał w latach 1350-1401. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadoptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować.